Reklam
Kazım ERTEN

Kazım ERTEN


TÜRKİYE'Yİ GRAHAM FULLER VE HENRY KISSINGER ÜZERİNDEN OKUMAK!

28 Ocak 2021 - 12:19


21. Yüzyıl Üçüncü Binyıl Dünya Sistemi'nin Yeniden İnşası, Yeni Dengeler ve Küresel Barış Düzeni'nin Güvencesi olarak Türkiye'nin Rolü üzerinde ciddi analizler yapan hayattaki iki etkin isim!
20. Yüzyıl Dünya Sistemi, İdeolojileri, Rejimler Türkiye'yi 800 bin kilometrekare alanda, Batı Güdümü ve Kontrolünde, tarihinden, geçmişinden kopararak şekillendirmek istedi.
Türkiye Batı Taklitçisi olmadı! Çağdaş Dünya'da Çağdaşları olan
Uygarlıkların Üstüne Çıkma hedeflerinden de vazgeçmedi.
Bunu yaparken; İslamı, Medeniyet Vizyonunu ve Bilimi bırakmadı. 20.Yüzyıl Paradıgması, Felsefesi Yeni Binyılın sistemini taşıyamıyor.
Bu süreçte İnanç, İdeoloji, Mezhep, Meşrep, Irk, Sistem Kompleksleri olmayan, Doğu, Batı, Kuzey, Güney Kutupları arasında Yandaşlık değil, herkes ile ilişki kurabilen yegâne potansyelin Türkiye olduğunu özellikle bu iki isim iyi okuyup analiz ediyor!
Türkiye Karşılıksız Dolar basabilen küresel finansçılar tarafından ekonomik olarak sıkıştırılmaya çalışılıyor. Petrol ve benzer kaynakları olan ülkeler cephe almaya çalışıyor.
Bir taraftan da şunu iyi biliyorlar; Dünya Eğer Serbest Alışveriş Merkezi Koseptinde yeniden kurulacaksa, bu sistemi en iyi işletebilecek, sistemi güvence altına alabilecek, ürünü, üretimi, iddiası olan herkesin Dükkan Sahibi olabileceği, Dünya Sisteminin önyargısız Muhafızı olabilecek, Çıkar Paralelliğini Adaletle İşletebilecek Rakipsiz Yüklenici'nin Türkiye olduğunu!
Türkiye Devlet Tecrübesi, Jeopolitiği, Devlet, Medeniyet Tecrübesi ile Doğu'nun, Batı'nın, Güneyin, Kuzeyin 'SERBEST BÖLGESİ' olacak!
Türkiye'yi Karşılıksız Dolar ve başka kaynaklar ile tehtid edenler, Gelecek Dünya'daki Varlıklarının, Kazançlarının Türkiye'nin Hakemliğine, Güvencesine bağlı olduğunu biliyor!
Yeni Dünya Sistemi'nin Vana'sı, Akış, İletişim, Erişim, Ulaşım Fonksyou'nu görecek olan yegâne unsur Türkiye!
Sorun dışarıda değil!
Sorun, bu büyük hazine üzerinde oturan ancak neye sahip olduklarını bilmeyen içeride!
Türkiye, Yapay İdeolojik Bloklaşmalar, Mezhepçi Ayrıştırmalar, Etnik Bölünmeler, Fonksyonsuz Ulusalcılık ve Batıcılık Hastalığından bir an öce kurtulmalı!
Gerçek İttihadın, Bütünleşmenin zamanıdır!
Refahyol Hükümeti'nde Ekonomi'de uygulanan 'Havuz Sistemi' benzeri Sistem, Türkiye Sosyolojisinin yeniden etkinleştirilmesinde hayata geçirilecek! Kış biraz sert geçiyor!
Olsun; tedbiri bırakmadan Bahara hazırlanacağız!

YORUMLAR

  • 0 Yorum