Reklam
Kazım ERTEN

Kazım ERTEN


MACAHEL TÜNELİ!

13 Ocak 2021 - 14:02


Macehel Tüneli ile ilgili son durumun hangi aşamada olduğunu Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız sayın İsrafil KIŞLA, katılmış oldukları bir televizyon programında açıkladılar.
24-25-26 Dönem Artvin Milletvekillikleri dönemlerinde sayın İsrafil KIŞLA'nın Artvin'de gerçekleştirilen Kamu Hizmetleri'nde, Yatırımlarında, gerçekleştirilen projelerde göstermiş oldukları çabalarının şahidiyiz.
Aynı şekilde, Milletvekili olduğu ilk dönemden itibaren Macahel Tüneli'nin yapılması hususunda, projeye sahiplendiğini, projenin gerçekleşmesi hususunda bütün süreci hassasiyetle takip ettiğini de biliyoruz.
Sayın KIŞLA, aynı zamanda, Siyasetçi kimliğinden önce, Doktora Tezi olarak Devletin Kamu Hizmetleri'ni olumlu-olumsuz, sorunlu yönleri ile ele almış bir İlimadamıdır. Artvin gibi coğrafyası, şartları zorlu olan bir yerde Kamu Hizmetlerinin gerçekleştirilme imkan ve şartlarını İlimadamı Siyasetçi kimliği ile en iyi değerlendirecek durumdadır.
Hayatı boyunca, başta İstanbul'da olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşlarında, İlim Yayma Cemiyeti gibi Türkiye'nin Köklü Cemiyetinde etkin faaliyetler, hizmetlerde bulunmuş Değerlimizdir. Macahel'in Kadim Hikayesini, şartlarını, sorunlarını bilen, Macahel'e önem veren, meselelerini çözme yönünde çaba sarfeden birisidir. Macahel Tüneli ve herhangi farklı bir konuda sayın KIŞLA'ya yönelik yapılacak haksız eleştiri, polemik; onun naif şahsiyetinden önce bizi üzer.
İsrafil KIŞLA sadece, hemşehrimiz olarak, Artvin'e yaptığı hizmetleri ile değil, İstanbul'da, Türkiye'de, bugün de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak yapmış olduğu hizmetleri ile onurumuzdur, kıymetlimizdir.
Kırk senedir İzmir'de yaşayan, dedeleri Batum'dan Macahel'e çıkmış, Macahel'de doğmuş, Macahel ile bağlarını güçlü tutmaya çalışan birisi olarak; sayın İsrafil KIŞLA ile birlikte sayın Cumhurbaşkanımızın da Macaheli sadece Balı ve Saf Kafkas Anaarısı ile değil, dedelerimizin neden Türkiye'de kalmayı irade ve rızaları ile tercih ettiklerini de çok iyi bildiklerini ve Macaheli hepimiz kadar önemsediklerini biliyorum.
Macahelli akrabalarımın da bilmesini isterim.
Selam ve Hürmetle,

YORUMLAR

  • 0 Yorum