Reklam
Kazım ERTEN

Kazım ERTEN


Dünya Sistemi Gücünü

29 Aralık 2020 - 13:13


Karşılıksız Para Basma İmtiyazı!
500 Senedir Sanayi Devrimi, Fınance Capıtale, gücünü buradan alıyor.
Bilim, Silah, Sanayi, Teknoloji Sermayenin emrinde. Kilise-Bilim Çatışması, Feodalıte-Burjuvazi Çatışması'nın temelinde de, 'Senyoraj'a Mutlak Tasarruf alanı açmak vardı. Sanayi, Ekonomi, Sermaye 500 senedir Emeğin, İşgücü'nün boynuna yüklenmiş.
Krallıklar, İmparatorluklar,Saltanatlar yıkıldı.
Devlet Yönetim Modelleri, İdeolojiler, Rejimler, Doktrinler, Bilim, Felsefe 500 senedir 'Senyoraj/Karşılıksız Para Basma İmtiyazı'nı sadece meşrulaştırma yönünde değil, onu koruma ve güçlendirme yönünde çaba gösteriyor.
Bugün İnsanlık Yeni Eşikte duruyor!
Gelişen Teknoloji, Enformasyon, Otomasyon, Inovasyon; Emeği daha fazla sömürmeden, 10 Milyar İnsanı yaşatabilecek imkanlara erişmiştir.
Sanayi Döneminin Ücretli İşçilik Modeli ile yeni gelişmeler , yeni dönem, işçilik, üretim, istihdam yapısı örtüşmüyor! Bugün Dünya 4 saat mesai ile insanı refah içerisinde yaşatabilecek imkanlara erişmiştir.
Soru şudur; Sermaye, 500 senedir sömürdüğü Emeğe karşı günah çıkartıp, keffaret niyetine teknolojiyi, otomasyonu, bilgiyi, patenti insanlığın hizmetine sunacak mıdır?
Yoksa; artık işçiye, emeğe ihtiyacım yok deyip İnsan Neslini Biyolojik Silahlarla 2 milyar nüfusa düşürecek planları mı hayata geçirecektir!
500 sene Tefeci Faizli Sistem ve Karşılıksız Para ile Dünyayı yöneten sistem İnsanlığa merhamet eder mi? Yoksa daha da ileri gitme derdinde mi?
Kağıt Banknotun basılmasında kağıt, mürekkep, enerji maliyeti sözkonusu!
Bugün bu masraftan da kaçıp Dıgıtal, sanal, krıpto karşılıksız para ile daha büyük bir sömürü düzeni kurabilecek mi?
Bu iş öyle Sovyetlerin dağılması kadar kolay gözükmüyor! Kimse kazanımlarından, gücünden kolay vazgeçmez! Yeni Sistem Karşılıksız Sanal Para ile, Altın karşılıklı Yeni Para, Değer Sisteminin Mücadelesidir! Bugün Dünya'da Emek, Üretim, Kaynak sorunu yoktur!
Sistem Sorunu vardır!
Senyoraj'ın insanlığa insaf etmeyeceği âşikâr! İşimiz öyle çok kolay değil!
Bu hamur daha çok su götürür!

YORUMLAR

  • 0 Yorum