Reklam
Reklam
Halil BAYIN

Halil BAYIN

Hoca'nın Köşesi

AMATÖR OLAN FUTBOLDUR, DÜŞÜNCELER DEĞİL

16 Ocak 2021 - 11:05


  İş bilmezlerlerin Fikir üretme çabalarını şaşkınlıkla izliyorum..
Hiçbir masrafı Ve dahi Antrenörü olmadığı halde ,belediye ve gençlik spordan maddi yardım alan Kulüpler;Türk futboluna yön verme cüretini  nerden alıyor da Ligler oynatılmasın gibi hiçbir amaca hizmet etmeyen cümleleri sarfediyor! Uzun Bir süredir kendi imkanlarımız Dahilinde ;Üniversite mezunu, Pro  , UEFA A, UEFA B lisanslı ,7 Koca yürekli Antrenörler ve yöneticilerimiz ile Kulübümüzü ayakta tutmak için Çaba Sarfediyoruz..Hedeflerimiz doğrultusunda Özellikle İzmir Spor camiasında birçok yanlışı Düzeltmeye ant içtik. Liyakat sahibi olmayanların  Bilhassa Türk futboluna verdiği  zararı görmezden gelenler , Aynı bayrağı taşımakta olduklarını unutmasınlar.Sizin heva heveslerinize Bir nesili yok edemeyiz..Psikolojik, Fizyolojik, Pedagojik ve Sosyolojik Hiçbir bilgisi olmayanlara Yetki verirseniz ,Geriye gitmeniz kaçınılmaz olacaktır.
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU Belirli Kriterler çerçevesinde Birçok iş bilmez Kişilere yönetici veya Eğitici olmadıklarını bildirip,Seyirci olduklarını hatırlatmalıdır.. Koskoca 4 Yıl Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük okumuş  Lisans mezunu pırıl pırıl gençlerimiz var.. Nerdeler? Neden okudular? Sorularına vereceğimiz cevap Ne yazık ki : Süpermarkette kasiyer, Yahut Garsonluk mesleğini icra etmeye mahkum bırakıldı  Olacaktır..Bu Durum; Sessiz kalan ,Çanak tutan herkesin ayıbıdır!!( Helal yoldan ekmeğini kazanan Kasiyer ve Garson olan tüm kardeşlerimi SelamLıyorum.)
Her meslekte olduğu gibi  Sporun Her branşında LİYAKAT Şart.. Yıllardır; Bir adım ilerleme kat edemeyen yöneticileri görmekten sıkıldık.. 
 Profesyonelliğe ilk adım Neresidir?
Siz Neredesiniz ? 
Nereye Varacaksınız?
Bu sorulara  Yanıt Bulamadığımız sürece Amatör Olur, Amatör Kalırız..
                                

YORUMLAR

  • 0 Yorum