Reklam
Reklam
Esra KÖKTAŞ

Esra KÖKTAŞ


Bugünlerde Birbirimizi Unutmayalım!

05 Mayıs 2020 - 19:18


Geçtiğimiz gün Aksaray'da bir vatandaşımız kendini köprüye asarak intihar etti. Arkasında bıraktığı notta "Beni Korona virüsü değil, sahipsizlik ve çaresizlik öldürdü " yazıyordu. Ne aci değil mi?
 
Hayatı boyunca paylaşmanın ve yardım etmenin gücüne inanan bir insan oldum. Bilirim ki, paylaştıkça herşey çoğalır. Daima sosyal yardim faaliyetlerinde görev aldım ve insanları buna teşvik etmeye çalıştım. Yardım edenleri de gördüm, "niye yardım edeyim bana ne ?" diyen çok zenginleri de..
 
Ramazan ayına girdik ve karantina günleri devam ediyor. Herkes kendini süpermarketlere atıp çılgınlar gibi alışveriş yaparken, evinde bir paket makarnası bile olmayan kardeşlerimizi hatırlamıyor. İşsiz kalan,evine ekmek götüremeyen o kadar çok kardeşimiz var ki.. Onlardan bir tanesiyle konuştum. "Bizi Korona virüsü değil açlık öldürecek " dedi. Bu cümle en başta bahsettiğim olayda da geçiyor.
 
Devletimiz pandemi dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine zaten gerekli yardımları yapiyor ama bizim de insani görevlerimiz var bu hayatta. İmkanimiz dahilinde biz de ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım etmeliyiz. Bu bizim kültürümüzün temelidir. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" sözü çok şey anlatır. Bu zor günlerde milletçe birbirimize destek olmalıyız, herşeyi de devletimizden beklemeyip bir vatandaş olarak çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine destek bulunalım. Örneğin yakınımızda oturan komşumuza bir tas çorba uzatabiliriz, kendimize alışveriş yaparken çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine kendi bütçemize göre ufak tefek alışveriş yapabiliriz. Evimizde kullanılır durumda olan eşyalarımızı paylaşabiliriz. Bu liste böyle uzayıp gider, yeter ki yardım etmek isteyelim.
 
Bu zor günlerde lütfen birbirimizi unutmayalım ve birbirimize gönül gözüyle bakalım. Unutmayalım ki, hayat paylaştıkça güzeldir.
Sevgiyle kalın..

YORUMLAR

  • 0 Yorum