Reklam
Reklam
Av. Özge ÖZŞAHİN

Av. Özge ÖZŞAHİN

Hakkında

9 Eylül Hukuk Fakültesini 2003 yılında bitiren Av. Özge Özşahin , uzun yıllardır  Karşıyakada serbest avukatlık yapmaktadır.

Hukuk Yazarlığı da yapan Özşahin' in  Marka Patent Mevzuati- Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Sinai Mulkiyet Kanunu El Kitabi adlarinda yayımlanmış  hukuk kitapları bulunmaktadir. Telif Hakları ve Sinai Mulkiyet Hukuku alanında Turkiyenin sayılı avukatlarından olan Özşahin bu alanda bir çok makale yazmıştır. 

Uzun yıllar,  özel hukuk alanında bilirkişilik yapan Özsahin bir çok üniversitenin hukuk fakültesi bölümünde , Belediyelerde  seminerler vermiş,  bir çok Tv kanalına uzman konuk olarak katılmıştır .  

Köşe yazarlığı da  yapan Özşahin , profesyonel meslek hayatının  yanı sıra ,  çeşitli takımlarda basketbol ;   İzmir Büyükşehir Belediyesi  Spor Kulübünde lisanslı olarak “ kılıç “ branşında  eskrim oynamış , B max racing team de araba yarış pilotu olarak yeralmıştır . 

Aynı zamanda BESIAD( Bostanlı Esnaf Sanayici İş adamları Dernegi Başkan yardımcısı olan Özşahin , çeşitli yardım kuruluslarinda da gönüllü olarak calismaktadir. Sokak hayvanları , mülteciler, yardima muhtaç çocuklar, şiddet goren kadınlar   konusundaki  yardım kampanyalarına da öncülük etmiştir.